Biketribe

Oh no, something went wrong. Please check your network connection and try again.

Burger Hytten

Burger Hytten

Hjemmelavede Gourmet Burgers Ad Libitum Mangler du en sublim, men uformel madoplevelse til dit næste event? er du havnet det rigtige sted! Lækre gourmetburgers, hvor ALT er hjemmelavet. Vi bager selv vores burgerboller. Vi hakker selv vores oksekød. Vi udvælger nøje vores grønt og vi laver alt tilbehør og dyppelse fra bunden. Alle vores burger kan laves i en vegetarisk udgave, hvor bøffen udskiftes med en kikærtebøf. Praktisk Prisen dækker ad libitum Burgere pr. kuvert. Pommes Frites er inkluderet i prisen. Vi ankommer ca. 1 time før spisetid. Foodtrucken kræver adgang til strøm. Vi bruger et alm. 230V stik.

Cuisine

  • Italiensk
  • Fransk
  • Dansk
  • Amerikansk
  • Mexicansk
  • Asiatisk
  • Pølsebod

Menu

Viking

170 gr. hjemmehakket grillet oksekød med cheddarost, iceberg salat, tomater, hjemmesyltet agurkesalat, rødløg og chilimayo. Bøffen kan udskiftes med kikærtebøf (Vegetar).

Københavner

Klassisk burger med 170 gr. hjemmehakket grillet oksekød med cheddar ost, icebergsalat, tomater, frisk agurk, rødløg, ketchup og salatmayo. Bøffen kan udskiftes med kikærtebøf (Vegetar).

Samsø

Traditionel bøfsandwich med 170 gr. hjemmehakket grillet oksekød opdateret med røget bacon, cheddarost, ketchup, sennep, remoulade og hjemmesyltet agurkesalat. Vælg mellem ristede, rå eller karamelliserede løg. Bøffen kan udskiftes med kikærtebøf (Vegetar).

Sejerø

Cheeseburger med 170 gr. hjemmehakket grillet oksekød med lagret cheddar ost, karamelliserede løg, og hyttens hjemmelavet burgerdressing. Bøffen kan udskiftes med kikærtebøf (Vegetar).

Bornholmer

Crispy Chicken med icebergsalat, hjemmesyltet agurk, rødløg, tomat og burgerdressing.

Drejø

Bearnaise Burger med 170 Gr. hjemmehakket oksekød, karamelliserede løg, bearnaise sauce, hjemmelavet agurkesalat toppet med chips pinde.

Restaurant lokation

Anmeldelser (0)